Z rynku

Rajdy | Asia-Pacific Rally Championship 2014

Skoda świętuje podwójne zwycięstwo w Nowej Zelandii
14-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Załogi zespołu Skoda MRF zajęły dwa najwyższe miejsca podium w pierwszym w tym sezonie rajdzie serii APRC.

Broniący tytułu Rajdowego Mistrza Azji i Pacyfiku Gaurav Gill i Glenn Macneall (Indonezja/Nowa Zelandia) wygrali Rajd Whangarei w Nowej Zelandii. Na drugim miejscu, ze stratą 11,9 sekundy uplasowała się kolejna załoga Skody - Jan Kopecky i Pavel Dresler (Czechy/Czechy).

Obydwa duety Skoda MRF bezsprzecznie zdominowały pierwszą - z sześciu w tym sezonie - rundę APRC, wygrywając wszystkie 14 odcinków specjalnych i dystansując konkurentów w swoich samochodach Skoda Fabia Super 2000.

Gaurav Gill, kierowca:
"W przeszłości już wiele razy ocierałem się o zwycięstwo w tym rajdzie, ale w tym roku wreszcie udało mi się zająć pierwsze miejsce. To fantastyczne zwycięstwo dla całego zespołu Skoda MRF".

W zeszłym roku hinduski zawodnik zajął drugie miejsce w otwierającym sezon APRC Rajdzie w Nowej Zelandii, tuż za Esapekką Lappi z Finlandii. W tym roku jednak Gill brał udział w emocjonującej walce z Kopeckym, wyprzedzając go o włos na trasie liczącej 220,87 km.

Kopecky, aktualny Rajdowy Mistrz Europy, objął prowadzenie pierwszego dnia, pewnie przejeżdżając szutrowe odcinki specjalne wokół Whangarei. To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że 32-letni Czech, który debiutuje w rajdach APRC, po raz pierwszy startował w aucie wyposażonym w opony indyjskiego producenta MRF.

Jan Kopecky, kierowca:
"Dwudniowa walka z Gauravem była bardzo udana, a dalsza rywalizacja to dla mnie szansa rozwoju. Do tej pory nie miałem do czynienia z tego typu szutrową nawierzchnią, a ponadto po raz pierwszy startuję w rajdzie odbywającym się tak daleko od moich rodzinnych Czech, więc tym bardziej jestem szczęśliwy z osiągniętego rezultatu".

Zespół Skoda MRF jest również na dobrej drodze, by obronić tytuł mistrza konstruktorów przed kolejną rundą APRC w Nowej Kaledonii (16 - 18 maja).